У суботу 11.септембра 2021.године, традиционално ученици наше школе су подржали акцију "Шетамо за здравље – пратимо годишња доба" ове године под слоганом „Јесени у сусрет“ у организацији ПД "Вис" под покровитељством ГО Лазаревац.

Предвиђене су биле четири стазе које су обилазиле око града пратећи места и шанчеве Колубарске битке различитих дужина 6км, 12км, 16км и 26км.

Шетњу смо сви започели заједно, а затим су се постепено одвајили.Наши најмлађи другаци и трећаци предвођени учитељицама Снежаном Ранковић, Јасмином Спасојевић, Иваном Јовановић и СузаномПавловић пешачење су наставили стазом "Полетарац" дужине 6км успут правећи паузе.

Старији ученици предвођени наставником физичког васпитања Владоном Вујичићем наставили су даље, стазом „Лазаревачки видици“ дужине 16км.

Сви су завршили стазе успешно,уз дозу умора,али видно задовољни и срећни. Радујемо се неком новом дружењу и дужој стази.